Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Зацврстете го задникот за 1 минута!

Еве што треба да знаете за формирање на задникот: дури и да имате позадина со која се гордеете ( браво за вас! :)), сепак морате да и посветите внимание. Плус, ова е веројатно и најдобрата причина, мускулите на задникот се едни од најметаболички активни мускули, што значи – колку повеќе вежбате толку повеќе калории ќе потрошите.

Иако чучнувањето и расчекор нанапред се одлични вежби за затегнување, веројатно ќе ве заболат колената. Затоа испробајте ја оваа поефективна вежба, која не ги оптеретува колената.

httpv://www.youtube.com/watch?v=aB-QixrSaqQ

Прочитај

Fool Moon

Tesla е име кое инспирира многумина… Нивниот славен Cybertruck речиси се најде во улога на муза за модифицираната верзија на iPhsone кој е потпишан...

Fine Living

Принцевите живеат во палати и тоа е општо позната работа… Сепак, земјата и воздухот во нивниот случај можат да се поистоветат, бидејќи принцевите успеваат...

Cotton Club

Поврзувајќи се повторно за својата втора соработка, Bamford Watch Department и Badgerworks, повторно одбраа TAG Heuer Carrera модел како свое платно… Овој пат, се...

Route 66

Нема зборови кои можат да ја опишат убавината на оваа добро позната британска икона произведена во 1966 година. Реставрацијата е внимателно изведена од страна...