Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

____совети и како да

Има една фризура што секогаш ќе се смета за гламурозна, секси, женствена и …деловна! Тоа драги дами е пунџата! Со ваква фризура секогаш ќе...

КУЈНА

Потребни состојки: За тесто: 150гр брашно 75гр шеќер 100гр мелени лешници 125гр омекнат путер лажица вода За полнење: 3 белки 750гр крем сир 100гр...

КУЈНА

Потребни состојки: 500гр тестенини 400гр шампињони 100гр варен спанаќ 100гр сецкани ореви 150мл слатка павлака за готвење чешне лук магдонос масло сол бел бибер...

Advertisement