Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Нокти

Топ летна комбинација :Златно-розев маникир

Само една боја може да биде поженствена од светло розева, а тоа е златна боја…

Кога ќе се искомбинираат овие две бои тоа може да изгледа одлично. Затоа го сакаме летото бидејќи ни се дозволени сите комбинации, од темни до најсветли нијанси, од мат па се до најсјани нокти-само потребна е малку имагинација.

Завршетокот на розевите нокти со металик нијанси може да изгледа сјајно, женствено и помалку ,,откачено”. Исто така, можете да искомбинирате разни циркони, омбре, рази дискови…Најважно е да сјае на Вашите розови нокти.

Овие опции се бескрајни, се што е природно е дозволено, па затоа решивме да ви дадеме неколку предлози за тоа како Вашите нокти да изгледаат ,,средени” во овој фазон. Доколку не знаете каков маникир да одберете за Вашиот летен одмор, ние дефинитивно ви предлагаме розово-златна комбинација.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Читањето книги пред спиење го подобрува квалитетот на спиењето, го намалува стресот, го подобрува расположението и ни помага да донесуваме подобри и поправилни одлуки,...

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Advertisement