Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Нокти

Маникир како огледало – трик на кој нема да можете да му одолеете оваа пролет!

Оваа пролет можете слободно да се збогувате со класичните огледала бидејќи сега можете да ги имате на своите нокти! 

Станува збор за тренд кој се појави уште минатата година на модната недела во Сеул, но сега ќе можете и вие да уживате во вистинските мали огледалца на вашите нокти.

Многу трендсетерки веќе го имаат пробано овој тренд и го пофалија на Инстаграм па токму на тој начин ги собраа најдобрите предлози за пролет-лето 2016, но еве и една видео снимка која ќе ви помогне како да ги направите истите.

Скршено стакло, металик нијанси или комби нација од стакло и мат маникир само се дел од варијантите кои МОРАТЕ да ги пробате оваа сезона, а ние ви предлагаме да ги погледнете најдобрите идеи во продолжение.

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...