Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Нокти

Летен тренд: Нокти обоени како со водени боички

leten-trend-nokti-oboeni-kako-so-vodeni-boicki-001.jpg

Во морето од трендови и дезени со кои ќе ги украсуваме ноктите во топлите денови, се приклучува уште еден, по малку детинест – нокти обоени како со водени боички.

Постапката е повеќе од лесна – ви треба бела или пастелна подлога и лакови во неонски бои.

Ефектот кој ќе го постигнете за неколку минути се граничи со уметност:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Читањето книги пред спиење го подобрува квалитетот на спиењето, го намалува стресот, го подобрува расположението и ни помага да донесуваме подобри и поправилни одлуки,...

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Advertisement