Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Нокти

Идеи за маникир: Пастелни нокти

Една од работите кои често се потценуваат е привлечноста на негуваната кожа и средените нокти.

idei-za-manikir-pastelni-nokti-001.jpg

Ноктите честопати се првата работа која им паѓа во очи на луѓето па затоа е важно секогаш да бидат средени и соодветно лакирани.

Доколку не сакате премногу впечатливи тонови и сте вљубеник во пастелните нијанси погледнете ги следните креативни идеи и оберете каков ќе биде вашиот следен маникир…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Читањето книги пред спиење го подобрува квалитетот на спиењето, го намалува стресот, го подобрува расположението и ни помага да донесуваме подобри и поправилни одлуки,...

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Advertisement