Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Нокти

30 идеи за весел маникир за во пролет

Кога пролетта конечно ќе ни пристигне, треба со радост да им се фрлите и препуштите на веселите бои и принтови.

30-idei-za-vesel-manikir-so-koj-ke-ja-docekate-proletta-001.jpg

Нема поубав начин да и кажете „збогум“ ма долгата зима, отколку со маникир кој го привлекува окото со шаренило.

Долгоочекуваната сезона на сонцето и цвеќињата може да ја пречекате со пастелни или неонски бои со кои ќе исцртате цветови, точки, линии, овошја, ќе додадете светки, монисти…

30 идеи кои загарантирано ќе ве стават во пролетно расположение:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Читањето книги пред спиење го подобрува квалитетот на спиењето, го намалува стресот, го подобрува расположението и ни помага да донесуваме подобри и поправилни одлуки,...

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Advertisement