Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Нокти

25 Инстаграм идеи за совршени нокти во лето

Покрај костимот за капење и шеширот, ова лето на плажа понесете го и впечатливиот маникир кој совршено ќе се согласува со вашиот завиден тен.

25-instagram-idei-za-sovrsheni-nokti-vo-leto-01.jpg

Предноста на „nail art“ техниката е тоа што во главно се работи со гелови и може да трае и до месец дена. Тоа значи дека неколку недели воопшто не треба да размислувате на вашите нокти.

Од друга страна, имајте на ум дека вашиот нокт под гелот продолжува да расте, па ако одберете силни и впечатливи бои, по десетина дена ќе се забележува видна разлика.

За среќа, тие разлики можете да ги дотерате до некој интересен дизајн, некој генијален цртеж или пак, можеби најдобро е да се одлучите за некоја неутрална боја.

Сепак, имате море од фантастични идеи, а ние споделуваме со вас 25 фотографии кои ќе ве инспирираат за вашиот летен маникир:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Читањето книги пред спиење го подобрува квалитетот на спиењето, го намалува стресот, го подобрува расположението и ни помага да донесуваме подобри и поправилни одлуки,...

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Advertisement