Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Нокти

20 СОВРШЕНИ КОМБИНАЦИИ ЗА ВАШИОТ МАНИКИР!

Средувањето на Вашите нокти не секогаш е само заради убавина, понекогаш може да дејствува и како терапија, кога нешто треба да не расположи.

Во салон за убавина  сте се изгубиле од палетата на бои на едно место. Темно сина, црна, црвена, жолта, бела, кремасти нијанси на бои, виолетова…Која боја би ја одбрале, која би одговарала на сите Ваши комбинации?..

Ние Ви подготвивме водич за комбинација на бои за Вашите окти да изгледаат совршено. Со помош на овој водич повеќе не би се двоумеле.

КРЕМАСТА НИЈАНСА, СВЕТЛО СИВА И БОРДО

324155-650-1453969490-cart1

ЗЛАТНА И ТЕМНО ВИОЛЕТОВА

323305-650-1453969490-cart2

СВЕТЛА НИЈАНСА И БОРДО

324105-650-1453969490-cart10

МЛЕЧНО БЕЛА И КРЕМАСТИ ТОНОВИ

323505-650-1453969490-cart3

СВЕТЛА ВИОЛЕТОВА И КРЕМАСТА НИЈАНСА

323105-650-1453969490-cart16

СВЕТЛО РОЗОВА И ЗЛАТНА КОМБИНАЦИЈА

323655-650-1453969490-cart12

СВЕТЛО ЖОЛТА, ЦРВЕНА И ПОРТОКАЛОВА

323555-650-1453969490-cart20

ЦРНО БЕЛА ХАРМОНИЈА

323205-650-1453969490-cart14

ТИРКИЗНА БОЈА, БЕЛА И СРЕБРЕНА

324255-650-1453969490-cart7

САФАРИ И ТЕМНО СИНА

323405-650-1453969490-cart6

ВИОЛЕТОВА И БОЈА НА ЛАВАНДА

323455-650-1453969490-cart4

КОРАЛНА БОЈА И ЦРВЕНА

324305-650-1453969490-cart8

МЛЕЧНО БЕЛА, СВЕТЛО ЖОЛТА БОЈА И МАЛИНА

324055-650-1453969490-cart11

ЖОЛТА И ЦРНА

323055-650-1453969490-cart18

СВЕТЛА НИЈАНСА СО ЗЛАТНО

323155-650-1453969490-cart15,

НИЈАНСИ НА ЦРНО,БЕЛО И СИВО

323355-650-1453969490-cart5

ЦРНА И ЗЛАТНА , СВЕТЛО РОЗОВА БОЈА

325255-650-1453969490-cart9

ТЕМНО СИВА, СВЕТЛО ПОРТОКАЛОВА И БЕЛА

323005-650-1453969490-cart17

СИТЕ НИЈАНСИ НА СИВО

 

323255-650-1453969490-cart19

 

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...