• Сподели на:

За девојките со виткана коса: 3 лесни фризури готови за 3 минути

___

Само девојките со локни можат да сфатат колку е тешко да се одржува ваквата коса, особено ако таа е долга и густа.

za-devojkite-so-vitkana-kosa-3-lesni-frizuri-gotovi-za-3-minuti-001.jpg

Локните бараа посебна нега и внимание и доколку не ги добијат ќе имате коса која ќе изгледа како баш тогаш да сте станале од спиење.

Следните идеи ќе ви помогнат да се „справите“ со локните и од нив да направите фризура за само 3 минути со која ќе изгледате средено и убаво.

 


Оставете коментар

___