Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Коса

Брзо и лесно: Направете 5 совршени фризури за само 1 минута

Сигурно ви е здосадено секојдневно да одите на работа со истата, обична фризура. Колку пати и да си ветите дека утре ќе станете порано и ќе се средите, следното утро спиењето одеднаш станува поважно од вашето разубавување.

Brzo-i-lesno-napravete-5-sovrseni-frizuri-za-1-minuta-001.jpg

Но, летото е време за вистински промени, време во кое можете да ја освежите косата и да експериментирате со нејзиниот облик и текстура.

Доколку имате долга коса, можностите за промени се неограничени. Плетенки, пунџи, старото добро коњско опавче или разбушавената, полуподигната коса, се само дел од најмодерните фризури кои ќе го обележат ова лето.

Следното видео ќе ви понуди 5 интересни фризури, чие подготвуање ќе ви одземе само една минута.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...