Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Коса

4 начини на кои мајонезот може да биде дел од вашата рутина за разубавување

Мајонезот можеби не е најздравото нешто на планетава, но тој е дел од многу домаќинства. Освен тоа, тој може да се користи и за разубавување.

4-nachini-na-koi-majonezot-mozhe-da-bide-del-od-vashata-rutina-za-razubavuvanje-001.jpg

Ако се прашувате како, тогаш ова се 5-те начини на кој мајонезот може да помогне за вашето разубавување:

1. Ја подобрува состојбата на косата

Мајонезот е богат со протеини, а на косата ѝ се потребни протеини за да расте и да изгледа убаво и здраво. Нанесете малку мајонез на косата, исчешлајте и оставете да стои еден час. Мајонезот ќе направи косата да биде мека и убава. Ваквиот третман повторувајте го еднаш неделно.

2. Одличен е за суви заноктици

Нанесете мајонез на рацете, облечете памучни ракавици и оставете ги да стојат најмалку еден час. Мајонезот ќе ги омекне заноктиците и ќе ги зајакне ноктите.

3. Ја смирува изгорената кожа

Доколку ова лето изгорите на жешкото сонце, тогаш нанесете малку мајонез и кожата веднаш ќе се смири.

4. Ја омекнува сувата кожа на стапалата

Никој не сака да има плускавици и сува кожа на стапалата. Мајонезот може да ви помогне во ваквиот проблем. Нанесете го на стапалата, облечете чорапи и оставете ги преку ноќ. Утредента ќе имате убави и меки стапала.

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...