• Сподели на:

19 лесни и едноставни фризури ако имате долга коса

___

19-lesni-i-ednostavni-frizuri-ako-imate-dolga-kosa-01.jpg

Летниот период знае да биде малку незгоден за дамите со долга коса која брзо се замастува и практично, прави да се чувствувате неудобно во сопствената кожа.

Па, ако немате идеја што да направите со косата…

Од коњско репче фатено високо на главата, до прекрасни локни и разбушавена брановидна коса, ова се некои од најубавите фризури кои можете да ги пробате ако имате долга коса.


Оставете коментар

___