Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

За 3 дена минус 3 килограми: Ефикасна диета со јајца!

Оваа диета е наменета за брзо слабеење и се применува само 3 дена во седмицата. Избегнувајте шеќери и сол. Останатите денови јадете како и обично при што се разбира избегнувајте тестенини и други прехрамбени продукти кои се штетни и преполни со калории: чипс, пржена храна, мрсно месо и газирани пијалоци.

Ден 1

Појадок: Две варени јајца, 2 домати и чаша зелен чај без шеќер.

Ручек: Две белки од јајца, 120 гр варена риба или печена и чаша зелен чај.

Ужина: Едно јаболко

Вечера: Зеленчук на пареа (брокули, карфиол, моркови, грашок, боранија и сл) со чаша зелен чај.

Ден 2

Појадок: Две варени јајца, 1 банана, чаша зелен чај.

Ручек: Две белки и 120 гр варено пилешко без кожата и чаша зелен чај.

Вечера: 120 гр урда, парче двопек и чаша млеко со ниска масленост.

Ден 3

Појадок: Две варени јајца и чаша цеден сок од домати.

Ручек: Две белки, 120 гр варено црвено месо и чаша зелен чај.

Вечера: Два печени компири, зелена салата и чаша зелен чај.

 

Прочитај

Four Seasons

Јахтата Futura има хибридни мотори, надворешно стакло и форма на риба, заедно со многу други технологии кои ја хранат неговата одржливост… Најновиот концепт на...

Green Tea

Michael Korsго претставува најновиот машки мирис во својата колекција Extreme… Оваа линија веќе има Extreme Blue, Extreme Night, Extreme Rush, Extreme Speed, додека најновата...

Cotton Club

Со доаѓањето на Дејвид Церато во компанијата пред пет години, марката Montblanc за многу кратко време ја смени својата поделба за часовници… Префрлувајќи го...

Wall Street

Станува збор за Hanoi Golden Lake Нotel, кој е наречен така единствено заради навистина специфична причина. Според наводите, оваа 25-катна зграда е покриена со...