Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Три трикови за прикривање на седите влакна

Првите бели влакна на никого не се убав изглед. Независно дали сакате да ги исфарбате или пак фарбата не ги прекрива, ви откриваме три трикови за камуфлирање на белите влакна.

Прелив без амонијак – Може да се пронајде на полиците на козметички дрогерии. Преливите се достапни во различни бои кои ја имитираат природната боја на косата. Едноставно се нанесуваат и траат од 4 до 6 недели.

Маскара за коса – Ако не можете да гипронајдете во дрогериите, достапни се на интернет. Едноставно се нанесуваат со четка на белите влакна.

Шишки – Првите бели влакна се појавуваат на рабовите на растење на косата. Ако сакате да ги сокриете, да ги омекнете контурите и да го подмладите лицето, одлучете се за густи рамни ишишани шишки.

 

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Одредени причини може да ве изненадат и воопшто не се чудниОралниот секс е еден од начините на кои паровите придонесуваат за нивното сексуално задоволство,...

Green Tea

Колку ќе бидат големи вашите гради зависи од повеќе фактори, како што се генетиката, тежината, возраста и бременоста, а промените во големината и обликот...

Cotton Club

„Ова е колекција за мажи, како и за жени“ – така ја објасни својата нова колекција. Во време кога дизајнерите и брендовите го преиспитуваат...

Cotton Club

Дали сте подготвени да скокнете во временската машина? Популарноста на сината сенка потекнува од времето на Викторија, кога малку сино на очните капаци се...