Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Сакате да изгледате како барбика? Оваа шминкерка ќе ви покаже како

Ви прикажуваме одличен туторијал во кој една шминкерка се трансформира во жива Барбика!

Познатата шминкерка Кенди Џонсон сними туторијал во кој чекор по чекор објаснува како секој може да се трансформира во оваа популарна кукла со само малку труд!

Сигурни сме дека сите припаднички на понежниот пол кога биле мали сакале да изгледаат баш како оваа кукла, а денес тоа е можно и тоа само со помош на шминка!

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...