Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Како да откриете кој тип е вашата кожа?

Ако сте во дилема кој производ да го одберете за време на шопингот, бидејќи не знаете кој тип на кожа го имате вие, ви предлагаме да ги прочитате овие совети кои веројатно ќе ви бидат од помош.

 

Земете парче самолеплива трака и притиснете ја на образот 30 секунди. Доколку кога ќе ја отстраните на неа останат лушпички, вашата кожа е сува.

Ако вашата кожа е мешана, наутро пред да се измиете ставете марамица преку лицето и притиснете, марамицата ќе биде потемнета во „т-зона”.

Еден час пред да се измиете, земете парче хартија и притиснете го на едната страна на носот неколку секунди. Ако хартијата стане прозирна имате масна кожа.

Прочитај

Wall Street

Секој маж сака да мириса убаво, а секоја жена сака намирисан маж. Затоа е многу важно да изберете парфем што ќе ве направи среќни....

Fine Living

Можете ли да си го замислите животот, во кој излегувате во дворот пред вашата куќа и се качувате во вашата луксузна јахта, со која...

Fool Moon

Лего додаде уште една неверојатна серија на својата Technic линија – истата со помош на Bugatti Chiron претставена во 2018 година, на која постојано...

Green Tea

Историјата е интригантна и само по себе е неверојатна, а најдобрите разговори на оваа тема се одвиваат со чаша од најфиниот коњак… Зборувајќи за...