• Сподели на:

Како да направите вештачките трепки да изгледаат потполно природно? (Видео)

___

Вештачките трепки се неопходен дел од речиси секоја козметичка торбичка, освен за посебни прилики…

По тој повод жените сакаат да ја истакнат својата гламурозна шминка. За сите почетнички што не знаат како да ги направат своите трепки, нудиме совети за првилно нанесување, со што ќе го избегнете неприродниот изглед.


Оставете коментар

___