Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Како да и го вратите сјајот на фарбаната коса?

По фарбањето нашата коса останува без сјај и повеќе не изгледа онака како што сме сакале. За вашата коса и понатаму да остане сјајна и негувана, пронајдовме за вас како да и’ го вратите сјајот на офарбаната коса.

Доколку сакате да и’ го вратите сјајот на вашата коса, користете морков, камилица или ореви. Овие намирници на природен начин ја освежуваат бојата.

Камилицата го појачува сјајниот отсјај на русата коса, а рузмаринот и мајчината душица на темната коса. Морковот ќе и’ го продолжи траењето на црвената боја на коса.

За враќање на сјајот на косата ќе ви помогне јогуртот, додека антиоксидантите од брусница ќе ги зацврстат црвените пигменти.

Со лимон можете да ја осветлите русата коса, а доколку го помешате со компир ќе влезе подлабоко во влакното.

Темниот пигмент од чоколадото на смеѓата коса ќе и’ даде сјај и топлина.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Од пет причини, говорат, дека Бог ни дозволува да бидеме нападнати од демони, напишал господинот, преподобниот Максим Исповедник. „Првата причина, велат тие, е дека...

Fine Living

Ниту една фризура во последните неколку месеци, па дури и во последните неколку години, немаше влијание што го направи Шарлиз Терон, трансформирајќи го својот...

Route 66

Ширењето и демократијата на Интернет ги охрабруваат многумина да се вклучат во разни лудории што ги снимаат и потоа да ги прикачуваат на YouTube...

Wall Street

Шведскиот моден гигант H&M ја прекина соработката со производителот на памук Huafu Fashion. Работата, наводно, била прекината поради обвинувања за присилна работа во кои...