• Сподели на:

Како да го исенчате лицето и да станете гламурозна

___

Оваа техника ја користат многу славни девојки, а го прославила старлетата Ким Кардашијан која на Инстаграм често објавува фотографии на кои се шминка.

За оаа постапка важно е производите да се добри и четките да се квалитетни.

Девојката во ова видео ја објаснила цела постапка.

Contouring & Highlighting- Kim Kardashian's Makeup secret!


Оставете коментар

___