Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Еве како да изгледате 5 години помлади смо со еден потег на чешелот! (Видео)

Повеќето жени знаат дека постојат трикови како себе да се направат поубави, помлади и посакувани. Меѓутоа, дали сте знаеле дека со само неколку секунди на своето лице можете да му “одземете” пет години?

Едноставно нешто, како што е патецот на погршна страна може да не направи да изгледаме многу помалди, но и моногу постари.

Патецот на средина: Додава седум години

Цик цак патец . Ве прави две години помлади

Патец на десната страна: Одзема дури пет години

Патец на левата страна: Додава пет години

Малку одалечен од средината: Ве прави четири години помлади

Погледнете го видеото:

httpv://www.youtube.com/watch?v=1NKZlbbcvhw

Прочитај

Green Tea

Се разбира, наводнување на растенијата и оптималното ниво на светлина се некои од најважните фактори кои ги одржуваат во живот, но ако сакате да...

Fine Living

Иако е лесно да се придржувате до пропишани мерки како физичка оддалеченост и да носите маска, додека патувате со авион е многу потешко, особено...

Cotton Club

По долгиот годишен одмор, Џенифер Лопез се врати на деловните обврски. Латиноамериканската дива моментално снима видео за нејзината нова песна во Њујорк. Тоа е...

Green Tea

Изложеноста на високи температури и екстремна топлина во текот на подолг временски период може да го постават вашето тело во состојба на прегревање. Ова...