Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Домашен рецепт за отстранување на целулитот

Во борбата против целулитот идеално е еднаш до два пати во неделата да се прави и пилинг. Со тоа се одстрануваат мртвите ќелии и се подобрува циркулацијата, а целулитот се помалку се гледа. Пилингот дава одлични резултати во борбата против целулитот ако се комбинира со масажи. Можете да го купите, а можете и самите да го направите. Ви донесуваме едноставен и ефектен рецепт.

За овој едноставен рецепт потребно ви е кафен шеќер и малку маслиново масло. Со својата груба структура, шеќерот ги одстранува мртвите ќелии од кожата и ја подобрува циркулацијата на крвта, а маслиновото масло осигурува дека пилингот полесно ќе се разнесе низ целата кожа.

Прочитај

Fool Moon

Во соработка со дизјнерот Џастин Чампагном, брендот Landscape Forms је претстави единствената и иновативна колекција на расвета – Motiv… Ова серија навистина ги поместува...

Green Tea

Како почит кон наследството на познатата куќа за вино, уметност и естетика, ова ново издание доби вистински модерен дизајн… Со цел да се обележи...

Four Seasons

Кога станува збор за вашето ментално и физичко здравје, мораме да признаеме дека не постои ништо поважно од тоа… Емотивно побогати и физички подмладени...

Fine Living

Доколку целата приказна околу корона вирусот ви се досади, зедно со мерките за социјална дистанца и едвај чекате да лутате по шума, имаме една...