Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ШоуБиз

Ви го претставуваме Стефан Давидовски – финалистот на шоуто “На Иста Адреса“ како дел од годинешниот Макфест

Во четврток, за време на првата полуфинална вечер, на 4ти јуни, во 20 часот на МТВ1, под реден број три, ќе имате прилика да го видите и слушнете момчето со златен глас – Стефан Давидовски, кој македонската јавност подобро го запозна за време на неговото учество во првото македонско музичко реално шоу “На Иста Адреса“, кое се емитуваше неодамна, и каде Стефан беше еден од финалистите.

Стефан за време на интервјуто вели дека е премногу возбуден и дека со нетрпение чека да започне фестивалот.

“За секој пејач претставува огромна чест и задоволство да се настапува со едни такви фантастични музичари како што се членовите на Ревискиот оркестар на МРТ“ – изјави Стефан.

Не сакавме да му “додеваме“ со премногу прашања, бидејќи времето до настапот е кратко, а Стефан треба да се подготвува за да може да ни се претстави во најдобро светло, онака како што само тој умее да го стори тоа.

Му посакуваме успешна кариера на Стефан и со нетрпение очекуваме да ја слушнеме песната со која ќе ни се претстави ова талентирано момче на Макфест!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement