Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ШоуБиз

Сексапилната Александра Михова со одлична песна ќе настапи на Макфест!

Пејачката Александра Михова веќе е добро позната на македонската јавност и не само поради нејзините восхитувачки вокални способности и впечатливите и уникатни сценски настапи, туку и нејзината сексапилна и шармантна појава со што плени воздишки кај машката публика и восхит кај жените кои ценат добар стил и изглед.

m2

Оваа прекрасна девојка неодамна имавме прилика да ја гледаме секојдневно на малите екрани, неколку месеци, како дел од Првото македонско музичко реално шоу “На иста адреса“, каде Александра ни ја отвори душата и сите ние видовме дека се работи за една емотивна и ретко искрена и несебична девојка, која не освои со нејзиниот беспрекорен карактер, смислата за хумор, и ни покажа дека е човек што знае што значи да се биде пријател во вистинската смисла на зборот.

Александра Михова ќе настапи на првата полуфинална вечер, 8ма по ред на фестивалот Макфест 2016. Текстот на песната е дело на Ксенија Николова, а музиката и аранжманот ги потпишува Андријана Јаневска.

Ние воопшто не се сомневаме дека настапот на Михова ќе биде брилјантен, особено ако на сето ова додадеме дека креацијата која ќе ја носи Михова ќе биде дело на “Atelier By IVA”

Мора да се согласите со нас, дека Михова изгледа феноменално, нели?

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...