Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ШоуБиз

Колку заработува Селена Гомез за спонзорирана објава на социјалните мрежи?

Кралицата на Instagram, пејачката Селена Гомез, освен тоа што е најпопуларната личност на оваа социјална мрежа, ја поседува и фотографијата со најмногу лајкови на Instagram. Па како и многу луѓе во светот, прави пари од оваа популарност.

Имено, Селена во моментов има повеќе од 90 милиони следбеници на Instagram, па како и на многу популарни личности на социјални мрежи, брендовите и плаќаат огромни суми за да објавува фотки со нивните продукти, услуги или било што друго кое го продаваат.

Па колку пари добива Гомез од една ваква спонзорирана фотка?

Според информацијата на E! Online, цената изнесува 550.000 долари, односно нешто повеќе од половина милион долари за секоја спонзорирана објава на Twitter, Instagram и Facebook.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Покрај нејзиниот сопруг, новата американска потпретседателка на историската инаугурација ја поддржаа и нејзините деца од претходниот брак, синот Кол и ќерката Ела Емхоф, а...

Cotton Club

Веќе разбравме: во блиска иднина, не можеме да се скриеме од алузии на темата домашна облека, сакале или не. Откако ги поминаа скоро сите...

Cotton Club

Автор на бестселер, поранешна прва дама на САД, модна икона и хероина на американската сцена со одличен стил, како и амбасадорка на бројни проекти...

Fool Moon

Судејќи според астрологијата, постојат пет хороскопски знаци кои се попривлечни од другите и имаат единствена личност. Шкорпија Шкорпиите се моќни, енергични и многу се...

Advertisement