Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ШоуБиз

Болт проговори за секс скандалот

Откако медиумите вчера објавија информација дека Болт се свршил со долгогодишната девојка Каси Бенет, атлетичарот пратил порака преку Инстаграм, со која ставил точна на сите шпекулации за неговиот приватен живот.

Тој објавил фотографија на која позира со Каси, со пораката: “Ако верувате во сè што ќе прочитате, тогаш не нè познавате”.

Потсетуваме, во текот на последната ноќ на Олимписките игри во Рио Де Жанеиро, славниот спринтер и освојувач на три златни медали во Рио бил фотографиран со неколку девојки, а една од нив наводно одвел во својата соба во Олимпиското село, каде ја минале вечерта.

Се воспостави дека станува збор за Џеј Дуарте, 20-годишна вдовица на бразилски нарко-бос, која ја објавила фотографијата, а потоа и сите детали од нивната бурна вечер.

bolt-oinstagram-01

Иако и наредните денови Болт бил виден во друштво на манекенки, изгледа дека Каси му простила сè и прифатила да се сврши со него.

Заедно отпатувале на одмор на егзотична дестинација, а атлетичарот вчера открил дека неговата избраничка кажала “Да”.

Прочитај

Four Seasons

The Muraka, Maldivi Нема ништо подобро да се избега од реалноста, од вистински луксузен подводен стан. Како дел од островот „Conrad Maldives Rangali“, „The...

Fine Living

Ако некогаш сте посакале да живеете во Бел Ер, ние имаме совршена понуда за вас … Со цена од 16,89 милиони долари, вилата за...

Wall Street

Детали покриени со златен лист и рефлективни панели се главните карактеристики на стилот „Арт Деко“ во овој париски ресторан, кој британскиот дизајнер Џон Велан...

Fine Living

На Бел Ер има многу импресивни мега-вили, но само неколкумина имаат архитектонско значење до таква мера како онаа за која денес зборуваме… Позната како...