Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

музика

Што правеше познатиот рапер во Косово?

При посетата на Косово од неговата Европска турнеја познатиот рапер Ди Ем Екс фатен на дело како игра Шота. Знаевме дека имаше психички проблеми, проблеми со недозволени супстанци, проблеми со законот, но со играње на народни танци по се изгледа нема. Во Косово толку му се допаднало што одложил неколку дати од неговата турнеја.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Coybf650lIk

 

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Џесика Адамс јавно предупреди дека на планетата и се заканува пандемија, но не предизвика никаков јавен интерес. Таа исто така го даде точниот датум...

Cotton Club

Како дел од модната недела во Милано, BOSS ја претстави својата колекција пролет/лето 2021, преку видео стриминг во живо на социјалната мрежа ТикТок… Модната...

Route 66

Во последните неколку години се повеќе се зборува за зелена енергија, обновливи извори и внимание посветено на еколошките алтернативи… Без разлика дали станува збор...

Fine Living

Овој вистински скапоцен камен на недвижнина во Pacifik Palisades доаѓа со соба за паника и волшебен камин, кои дефинитивно ќе ве оставaт без зборови…...