Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

музика

Ова се најдобрите песни за 2013! (видео)

Според мислењето на угледното музичко списание “Rolling Stone“ најдобра песна за 2013 е хитот Get Lucky, а помеѓу првите десет воглавно се поп и хип-хоп нумери.

Оваа година претставуваше жешка мешавина од иновации и поместени граници помеѓу жанровите. Анархијата на хип-хоп и поп топ листите и новата возбудлива енергија на електро денс и инди андерграунд сцената, значителоно го отежнаа изборот на 100-те најдобри песни. Но затоа беше уште повозбудливо – велат уредниците на американското списание.

1. “Daft Punk” – “Get Lucky”

httpv://www.youtube.com/watch?v=h5EofwRzit0

2. Lorde – “Royals”

httpv://www.youtube.com/watch?v=nlcIKh6sBtc

3. Kanje Vest – “Black Skinhead”

httpv://www.youtube.com/watch?v=YLx11xq6X7Q

4. “Vampire Weekend” – “Hannah Hunt”

httpv://www.youtube.com/watch?v=lJCIhDQkqTQ

5. “Disclosure” – “When a Fire Starts to Burn”

httpv://www.youtube.com/watch?v=4nsKDJlpUbA

6. “Parquet Courts” – “Stoned and Starving”

httpv://www.youtube.com/watch?v=a5CvZTIoir8

7.  Džastin Timberlejk – ”Mirrors”

httpv://www.youtube.com/watch?v=uuZE_IRwLNI

8. Džejms Blejk – ”Retrograde”

httpv://www.youtube.com/watch?v=6p6PcFFUm5I

9. Drejk – ”Started From the Bottom”

httpv://www.youtube.com/watch?v=RubBzkZzpUA

10. “Arctic Monkeys” – “Do I Wanna Know?”

httpv://www.youtube.com/watch?v=bpOSxM0rNPM

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Предупредувањето „Смртта ќе ги најде оние кои го нарушуваат сонот на фараонот“ е првото нешто што го видеl британскиот археолог Хауард Картер кога се...

Fine Living

Клаудија Шифер доби голема чест – создадена е нова кукла Барби според нејзиниот карактер! Како дел од роденденот на супермоделот (таа наполни 50 години...

Cotton Club

Како друштвените мрежи ја спасија модата за време на пандемската криза? Бидејќи земјите почнаа постепено да ги затвораат своите граници и да ги ставаат...

Fool Moon

Астрологијата досега ни објасни многу за хороскопските знаци – кои се нашите карактерни црти, кој има добра душа, кој е најубав, најпаметен … И...