Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

музика

Мараја Кери по 12 години повторно на турнеја

Познатата пејачка Мараја Кери по 12 – годишна пауза повторно тргнува на турнеја. 

Таа на пролет ја започнува европската турнеја наречена „Sweet, sweet fantasy“, а првиот настап е на 15 март во Глазгов.

567

Потоа таа ќе патува низ цела Велика Британија – Лидс, Манчестер, Бирмингем, Кардиф и Лондон, а потоа ќе се преселат во континентална Европа.

Во април таа ќе има концерти во градовите Хелсинки, Минхен, Виена и Париз, а на 23 април ќе заврши со настап во Амстердам.

Прочитај

Four Seasons

Јахтата Futura има хибридни мотори, надворешно стакло и форма на риба, заедно со многу други технологии кои ја хранат неговата одржливост… Најновиот концепт на...

Green Tea

Michael Korsго претставува најновиот машки мирис во својата колекција Extreme… Оваа линија веќе има Extreme Blue, Extreme Night, Extreme Rush, Extreme Speed, додека најновата...

Cotton Club

Со доаѓањето на Дејвид Церато во компанијата пред пет години, марката Montblanc за многу кратко време ја смени својата поделба за часовници… Префрлувајќи го...

Wall Street

Станува збор за Hanoi Golden Lake Нotel, кој е наречен така единствено заради навистина специфична причина. Според наводите, оваа 25-катна зграда е покриена со...