Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

музика

Факт за Леонардо ДиКаприо кој сигурно не го знаете!

За време на снимањето на филмот „Џанго” од контраверзниот режисер Квентин Тарантино, актерот Леонардо ДиКаприо сериозно се повреди. Повредата ја здобил за време на снимањето на последната сцена кога избувнува за време на вечерата при неговиот долг дијалог. Иако за исекотината повеќето луѓе мислат дека е дел од сценариото таа е вистинска и Леонардо вистински крвари. Иако повреден Леонардо не го запрел монологот и продолжил диво да се однесува се додека сцената не завршила.

thumbs_fact_about_hollywood_01

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Со оглед на тоа што целата оваа година може да се опише како секаква, само не обична, зошто тогаш нашите патувања би биле такви?...

Green Tea

Денес ви предложуваме рецепт кој уште еднаш потврдува дека здравата храна може да биде разновидна, одлично да нè засити, но да биде и со...

Fool Moon

Во студија објавена во „Еволуција и човечко однесување“, научниците истражувале љубовно-сексуални врски на 959 машки и женски хетеросексуални испитаници, обрнувајќи особено внимание на специфични...

Cotton Club

Сериозни последици и судски процеси! Светот на модата обично изгледа многу привлечно – како бесконечна серија ревии, забави и одлични кадри со врвни модели....