Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

музика

AC/DC ја завршија својата 41 годишна кариера

Иако веќе некое време кружат гласини за пензионирање на легендарниот Австралиски бенд AC/DC, тие сепак се точни.

После 41 години интинзивен rock n’ roll, денес бендот и официјално ќе одржат прес конференција да го објават крајот на бендот.

Malcolm Young ритам гитарист, брат на Angus и ко-авторот на скоро секоја песна на AC/DC (главната сила на бендот), претрпел мозочен удар пред 3 недели, иако неговото заздравување се одвивало добро, на сесиите за проба каде работеле на новиот албум, Малком реализирал дека не може да отсвири голем дел од рифовите, практично заборавил да свири, голема веројатност е да е предизвикано од тромп после ударот.

Бендот не сака и не гледа поента да продолжи без својот член.

Денес на 16 Април се очекува и прес конференцијата каде официјално ќе се затворат гласините за еден од најголемите и најлегендарни имиња на rock n’ roll сцената, цели 41 години.

Сепак нивното наследство продолжува, а ние како фанови со почитување на нивната музика ќе ја пренесуваме и на идните генерации…

httpv://www.youtube.com/watch?v=zakKvbIQ28o

 

 

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Ако некое патување ве однесе во Англија (кога сето ова ќе заврши со коронава), со топла препорака ви предлагаме да ја посетите една од...

Fine Living

Сексот за време на пандемија може да биде комплициран, изјави водечката канадска докторка Тереза ​​Там, која препорачува паровите да не се бакнуваат и да...

Green Tea

Колку често сте се обиделе да ги отстраните влакната како на нозете, под пазувите и тие упорно растат повторно? Еве како трајно да ја...

Fine Living

Одредени причини може да ве изненадат и воопшто не се чудниОралниот секс е еден од начините на кои паровите придонесуваат за нивното сексуално задоволство,...