• Сподели на:

AC DC после четири години најавуваат турнеја и нов албум

___

Австралискиот  рок гигант AC DC закажаа турнеја по повод 40 години од постоењето на бендот.

За време на гостувањето на Brian Johnson на рок радио станицата во Флорида, со слушателите  ги сподели плановите на бендот за новиот албум и за турнејата која е во подготовки.

– Еден од нашите членови беше поприлично болен, па моравме да направиме мала пауза. Мислам дека ќе влеземе во студиото во Ванкувер и до мај ќе го завршиме албумот, што значи дека треба да почнеме со подготовки – изјави Johnson.

Исто така, додаде дека се поминати 40 години од основањето на бендот, така што овој период претставува вистинско време за започнување на турнеја.

– Мислам дека ќе се обидеме да направиме 40 концерти, 40 емисии и на тој начин да им се заблагодариме на нашите фанови за љубовта, верноста и лојалноста – додаде, истакнувајќи дека бендот нема организирано турнеја веќе четири години.


Оставете коментар

___