Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Филм

Walter White ќе се врати во серијата “Better Call Saul”

За сите оние кои веруваа во теоријата дека Валтер Вајт не умре, ќе бидете среќни што ќе слушнете дека до некаде и бевте во право.

Режисерот на „Better Call Sau“ – Peter Gould откри дека шоуто нема да има линеарен редослед и дека ќе се разложи низ неколку декади. Покрај другите работи, ова отвара можност приказните да се одвиваат паралелно со Брејкинг Бед.

Според режисерот една од одличните работи во ова шоу ќе биде тоа што редоследот низ времето е многу флексибилен, некој случувања ќе се одвиваат пред Брејкинг Бед, додека трае, и по завршувањето на таа серија, а тоа овозможува да се вратат назад карактери кои биле убиени за време на Брејкинг Бед.

Земајќи го во предвид огромното влијание врз животот на Соул кое му го нанесе Валтер Вајт (Bryan Cranston), најверојатно тој ќе биде и примарниот кандидат за враќање во серијата. После се, Волтер е причината поради која Соул ќе мора да си го смени идентитетот и да прерипува градови, за што многумина ќе се согласат дека е огромна работа во неговиот живот.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Како еден ресторан станува најдобар во светот? Секако мора да понуди најдобра храна, незаборавен амбиент, врвен персонал и беспрекорна услуга. Нема тајни состојки во...

Fool Moon

Дознајте како да ја видите вашата аура – нејзината боја открива многу за вас! Дали е можно да ја видите вашата аура? Постои техника...

Cotton Club

Не е целосно истражено колку гените влијаат врз нечиј избор на професија, но познато е дека има луѓе кои токму од таа причина се...

Green Tea

Дружењето со скара и миризливите зелени чимичури во Аргентина е ритуал длабоко вкоренет во нивната традиција… Чимичури е омилен аргентински сос направен од билки...

Advertisement