Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Филм

ВИДЕО: Погледнете го урнебесниот трејлер за “Zoolander 2”

Поранешниот манекен, кој со поглед ги запираше летачките азиски ѕвездички, се враќа во јавноста откако ќе се случи чудна низа на смртни случаи на славни личности, од кои сите умираат правејќи ја неговата препознатлива гримаса.

Зулендер е единствениот кој може да помогне на Одделението за мода на Интерпол да ја разреши оваа мистерија.

Главните улоги ги толкуваат Бен Стилер, Овен Вилсон, Пенелопе Круз, Бенедикт Камбербач и други.

Филмот ќе биде премиерно прикажан на 11 февруари идната година, соопшти “Taramount”.

Прочитај

Fool Moon

Музејот на Југославија објави статус на Инстаграм за фотографија од снимањето на „првиот филм направен во повоена Југославија“ – советско-југословенска копродукција „Бура на Балканот“,...

Wall Street

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека вакцината работи ефикасно и формира стабилен имунитет. Причината што тој изјави, како што знае, е дека една од...

Green Tea

Сите сме ги слушнале советите дека е подобро да пијат топли пијалоци во горештина и ладни пијалоци на студ. Но, дали знаете зошто треба...

Fine Living

Кога две индустриски титани работат за заедничка цел, резултатите можат да бидат апсолутно фантастични… Ова е барем точно кога станува збор за нова соработка...