Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Филм

Убијте неколку мозочни клетки гледајќи го првиот „Глуп и поглуп Два“ трејлер

Помина дваесет години откако последен пат ги видовме Хари Дјун(Jeff Daniels) и Лоид Крисмас (Jim Carrey) на големите платна, но овој ноември „Браќата Фарели“ го носат празноглавото дуо назад во кината. Глуп и Поглу Два ги враќа Хари и Лоид назад во потрага по одамна изгубената ќерка на Хари. Секако, неговата ќерка е комплетен „нокаут“,  па така и природно е Лоид инстантно да се заљуби во неа.

Треилерот е исполнет со скоро се што од нив може да се осечкува: катетер шеги, непристојна сцена со мачка, како и една сцена со стара жена која ќе ви ја наежи кожата. Секако, сите згрозувачки сцени се токму она што фановите на овој филм го сакаат, и ако трејлерот е некаква индикација, Глуп и Поглуп Два нема да избегне од формулата. Проверете на линкот подоле, но бидете спремни и да изгубите некој IQ поен гледајќи го овој трејлер.

Dumb and Dumber To“  ќе почне да се прикажува во кината од 14-ти Ноември.

httpv://www.youtube.com/watch?v=lGXHVlEklgQ

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Нијанси инспирирани од птици. Dior Makeup се подготвува за претстојната есенска сезона со колекција наречена „Birds of a Feather“, која се состои од палети...

Wall Street

Многу Олимпијци, освојувачи на златни, сребрени или бронзени медали, претставуваат луѓе богати по дух, но и по пари … Како што знаете многу добро,...

Green Tea

Овесната каша е богата со диетални влакна кои го стимулираат варењето, го балансираат шеќерот во крвта и го зајакнуваат имунитетот, и се наметнува како...

Fool Moon

Стресот е толку сеприсутен во нашите животи што сме скоро навикнати на него – би било чудо ако не се нервираме кога ќе се...

Advertisement