Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Филм

Објавен прв трејлер за продолжението на “Independence Day”

Објавен е првиот трејлер за долгоочекуваното продолжение на хитот од 1996-та година, „Independence Day“.

Научно-фантастичната авантура „Independence Day: Resurgence“, што доаѓа следната година, го доби првиот трејлер.

Џеф Голдблум, Бил Пулман и Вивика Фокс ги репризираат улогите, а на нив ќе им се придружат новите Лијам Хемсворт, Села Ворд, Шарлот Геинсбур и други. Режијата повторно е на Роналд Емерих.

Со помош на вонземската технологија, земена од првата средба со вонземските тела, Земјата ја засили својата одбррана. Но ништо не може да ги подготви за силата и напредноста на вонземјаните. Само неколкумина храбри луѓе ќе можат да го спасат нашиот вид од истребување.

Премиерата на „Independence Day: Resurgence” е закажана за на 24 јуни следната година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Хотелот Вила Хонег е единствен бутик хотел со 5 sвездички, сместен на планините во Бергенсток кај Луцерн, Швајцарија. Овој хотел датира од 1905 година...

Route 66

Порше ја проширува листата на премиум локации за патување на кои има американски полначи за Порше Тајкан. Историскиот хотел Марк Хопкинс Интерконтинентал Сан Франциско...

Fool Moon

Ѕвездите од серијата „Чарлиевите ангели“, четириесет и шестгодишната Дру и четириесет и деветгодишната Камерон, добија огромна поддршка и виртуелен аплауз од многу жени, вклучувајќи...

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши со модна ревија на Том Форд, чија колекција го одразува жешкото исчекување на ноќните излегувања. Многумина од нас сѐ...

Advertisement