Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Филм

Објавен прв трејлер за продолжението на “Independence Day”

Објавен е првиот трејлер за долгоочекуваното продолжение на хитот од 1996-та година, „Independence Day“.

Научно-фантастичната авантура „Independence Day: Resurgence“, што доаѓа следната година, го доби првиот трејлер.

Џеф Голдблум, Бил Пулман и Вивика Фокс ги репризираат улогите, а на нив ќе им се придружат новите Лијам Хемсворт, Села Ворд, Шарлот Геинсбур и други. Режијата повторно е на Роналд Емерих.

Со помош на вонземската технологија, земена од првата средба со вонземските тела, Земјата ја засили својата одбррана. Но ништо не може да ги подготви за силата и напредноста на вонземјаните. Само неколкумина храбри луѓе ќе можат да го спасат нашиот вид од истребување.

Премиерата на „Independence Day: Resurgence” е закажана за на 24 јуни следната година.

Прочитај

Green Tea

Сите сме ги слушнале советите дека е подобро да пијат топли пијалоци во горештина и ладни пијалоци на студ. Но, дали знаете зошто треба...

Fine Living

Кога две индустриски титани работат за заедничка цел, резултатите можат да бидат апсолутно фантастични… Ова е барем точно кога станува збор за нова соработка...

Route 66

Откако се појави електричниот суперавтомобил „Порше Тајкан Турбо С“, бевме сведоци на лесните победи против конкуренцијата на спортски автомобили, тој ги „разнишува“ своите противници,...

Route 66

Toyota Land Cruiser е навистина легендарен и светски познат автомобил што го следи гласот на стабилноста, па затоа не е изненадувачки што мајстор од...