Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Филм

Џорџ Клуни и Џулија Робертс во трејлерот за „Money Monster“

Новото филмско дело „Money Monster“ ги обедини повторно Џорџ Клуни и Џулија Робертс. Трејлерот за филмот, снимен под режисерската палка на Џоди Фостер, ни дозволува да ѕирнеме во каква неволја ќе западнат талентираните актери.

Во филмот, 54-годишниот актер влезе во улога на водител на финансиско шоу, наречен „Волшебникот од Вол Стрит“, додека 48-годишната актерка ја доби улогата на продуцент на шоуто. За време на директниот пренос на емисијата, тие ќе бидат земени како заложници од гневен инвеститор кој изгубил многу пари.

Прочитај

Wall Street

Понекогаш пандемија, здодевност и премногу слободно време, можат да донесат луди идеи… Ова е точно случајот со златарникот од Мичиген, Џони Пери, чија продавница...

Green Tea

Ние ви споделуваме листа на пет видови на лекови кои дефинитивно треба да ги имате со вас на одмор во случај на најчести летни...

Route 66

Кога станува збор за транспортните средства, Џејмс Бонд е најпознат по неговиот вкус поврзан со автомобилите… Меѓутоа, ако компанијата Триумф праша нешто, моторите би...

Route 66

Bugatti Chiron е вистинско инженерско чудо што покажува што може да се постигне кога автомобилскиот инженеринг се движи кон апсолутна граница. Речиси секоја компонента...