Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Филм

Антонио Бандерас во новиот филм за Џани Версаче

Антонио Бандерас ќе игра во новиот филм за култниот италијански моден дизајнер Џани Версаче кој ќе го снима данскиот режисер Били Август.

Били на филмскиот фестивал во Капри го најави новиот филм за Версаче кој треба да почне со снимање оваа пролет и во кој ќе се појави познатата шпанска и холивудска ѕвезда. „Во филмот ќе ја претставиме интимата на Версаче, но и некои работи кои се помалку познати за него“изјави данскиот режисер.

Инаку, тој за 2017 најави уште еден биографски филм, за композиторот Антонио Вивалди. Џани Версаче е роден во 1947 во Реџо Калабрија. Со 18 години започна да работи во кројачкиот салон на неговата мајка, а првата самостојна модна колекција ќе ја претстави во 1978 година. Една година подоцна ќе го отвори и својот прв бутик во Милано под свое име. Тој е убиен во 1997 година на прагот на својот дом во Мајами.

Били Август е познат по филмовите „Куќа на духовите“, „Ноќниот воз за Лисабон“…

Прочитај

Fool Moon

Оскаровката Хали Бери денес го слави својот 54 роденден. Познатата американска актерка е родена на 14 август 1966 година во Кливленд. Нејзиното рано детство...

Cotton Club

Ателје Версаче презентира украсни креации со промовирање на својата колекција есен / зима 2020 година… Во нивниот изглед, можеме да видиме дека Џоан Смолс...

Fine Living

Дури и кога се појави вирусот корона, знаевме дека нема толку лесно да ја напушти нашата планета… Песимистите веруваат дека тој ќе биде присутен...

Fine Living

Со секој знак на зодијакот управува одреден ангел кој ни помага да ги користиме нашите вродени доблести и да соработуваме со енергиите што ни...