Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Уникатен рецепт против првут

Причините за појава на првутот можат да бидат различни – третирање на косата со агресивни или шампони што не ви одговараат, гелови, фарби и слично, но првутот може да бидe предизвикан и од
гливици итн.

Која и да е причината, витаминот Е во капсули или во течна форма, втриен во главата во најголем број случаи ги отстранува овие здодедвни прашинки. Многу помага и гелот на база на алое вера, нанесен врз целата коса. Оставете го да стои 5 минути пред да ја миете косата. Миење со шампони или плакнење со чаеви од коприва, рузмарин и жалфија се исто така мошне ефикасни.

urpp1131

Но еве го и најуникатниот шампон против првут, со кој сигурно ќе се ослободите од првутот: Искршете неколку таблети аспирин и додајте ви во шампонот со кој ја миете косата! Од првутот не ќе остане ниту трага, како да е отстранет со магично стапче !

Прочитај

Four Seasons

The Muraka, Maldivi Нема ништо подобро да се избега од реалноста, од вистински луксузен подводен стан. Како дел од островот „Conrad Maldives Rangali“, „The...

Fine Living

Ако некогаш сте посакале да живеете во Бел Ер, ние имаме совршена понуда за вас … Со цена од 16,89 милиони долари, вилата за...

Wall Street

Детали покриени со златен лист и рефлективни панели се главните карактеристики на стилот „Арт Деко“ во овој париски ресторан, кој британскиот дизајнер Џон Велан...

Fine Living

На Бел Ер има многу импресивни мега-вили, но само неколкумина имаат архитектонско значење до таква мера како онаа за која денес зборуваме… Позната како...