Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Стаклен звучник- SONY

Ова парче на аудио опрема со својот изглед не потсеќа на некој детаљ од филмот ,,Стар Трек”,а звучи импресивно и моќно…

Звучникот Sony LSPX-S1 Glass Sound Speaker е генијален портабилен уред, кој користи органско цевкасто стакло и го надразнува Вашето сетило за слух со неговиот висок квалитет. Овој модерен стаклен звучник ври трансмисија на вибрации низ неговиот модерен стаклен цилиндар, давајќи ви Вам поголемо уживање во музиката и сосема нова димензија на звукот.

Како што изјавуваат од комапанијата Sony,  инженерите се одлучија за стаклото како материјал од кој е изработен овој цилиндер, бидејќи беше соодветно за овој проект, бидејќи има резонанца на фрекфенцијата на звукот која е слична на човечкиот глас.

Од таа причина, овој мал звучник е идеален за Вашите омилени песни, иако за инструментални мелодии е подобро да набавите некој помоќен звучник и добро озвучување. Идеален е кога сакате времето да го поминете со пријателите некаде на отворено, а може да се комбинир асо некој додатен звучник, пружајќи ви Вам стерео звук.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Читањето книги пред спиење го подобрува квалитетот на спиењето, го намалува стресот, го подобрува расположението и ни помага да донесуваме подобри и поправилни одлуки,...

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Advertisement