Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Ray-Ban пролет/лето 2016

Модерна естетика и фантастична кампања

Модната куќа Ray-Ban не воодушеви со новата колекција на очила за сонце. Модерната колекција е инспирирана од хит моедлите  Clubmaster и Gatsby ни носи совршен спој на младст и класика, во модерни бои.

Кампањата која го прати овој тренд е апсолутен хит на оваа модна куќа. Mark Seliger направи интересна приказна на улиците во Лос Анџелес која го носи називот  #ittakescourage, која се однесува на борбата да се остане сам на себе во современите општества.

Ray-Ban знае кому се обраќа, верува на своите купувачи и храбро се спротивставува на современото  општество, што е во спротивност со личните интереси.

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...