Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Премиум церзија на HP премиум лаптоп

Светот е навистина воодушевен од овој лаптоп кој го произведе компанијата Hewlett Packard, а ја носи титулата за најтенок 13,3 инчен лаптоп. Со оглед на неговата минијатурна големина, овој лаптоп има Intel Core i5 / i7 микропроцесор PCIe SSD, тастатурата му е во целосна големина и аудио систем развиен од Bang & Olufsen.  Овој лаптоп има дебелина од само 10,4 милиметри и тежи 1,1 килограми. Како е сето ова направено , знаат луѓето од компанијата кои имаат користено  CNC елоксиран алуминиум во комбинација со јаглерод, како и сопствен панел за приказ на Gorilla Glass 4.

Како неговата батерија да издржи подолго, официјалниот напис наведува дека можат да издржат 9 часа и 30 минути, HP користеше 2 вида на различни батерии, па така , тој вкупно има 4 ќелии. Како дел од неговата премиум линија, тој има црни и златни детали на неговите краеви и ралични HP логоа, истакнувајќи ја позицијата на системот.

Комппанијата Hewlett Packard го најави и претставувањето на овој ексклузивен модел – станува збор за дизјан кој со 18 -каратно злато, кој го креираше холандскиот дизајнер Tord Buntje, а тука можеме да го додадеме и моделот кој на себе содржи дијамнти, кој го креираше дизајнерката на накит Džes Hana.  Моделот кој го работел  Buntje  има на себе 18 -каратно злато со дизајн од цвеќиња на него. Тој има темно сина боја и украсен е со кристали Swarovski, кои го истакнуваат цветниот дизајн.

Дизајнерката од Лос Анџелес, Џес Хана ја претстави златната верзија на овој модел со полирани краеви на него. Новиот  HP Premium logo е украсен со дијамнти кои рачно се поставени. Овие ексклузивни изданија ќе бидат продадени за време на Канскиот Филмски фестивал, а заработката од оваа продажба ќе оди директно во фондот на Фондацијата Нелсон Мандела.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...