Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Неколку чекори до совршен маникир (Видео)

Убавите и негувани нокти се секогаш во мода, а со малку труд може и сами да направите совршен маникир.

За двобојни нокти каде нијансите благо се прелеваат потребни ви се 2 нијанси на лак по ваша желба, безбоен лак и мало сунѓерче.

Постапката е едноставна, следете ја чекор по чекор и имајте совршено убави нокти.

Нанесете ја прво посветлата нијанса и почекајте убаво да се исуши.

На најлонска фолија ставете по малку од двете нијанси лак и со чепкалка размачкајте го делот каде се допираат.

Макнете го сунѓерчето и со тапкање нанесете на ноктот. Почекајте да се исуши, па повторете ја постапката повеќе пати, додека ја добиете саканата нијанса. Правете пауза после секое тапкање, за да се не оштети претходно нанесениот слој.

На крај, избришете го лакот од кожата околу ноктите, премачкајте ги ноктите со безбоен лак и вашиот маникир е готов.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Антуриумот е познат и како цвет фламинго затоа што неговиот изглед наликува на оваа птица, а се нарекува и пламенче поради честата огнена боја...

Cotton Club

Приказна што ќе ве натера да се тресете, а во исто време да покажете колку можеме да сакаме некого – и кога е тоа...

Cotton Club

Причината за тоа не е само тоа што таа е кралица која лесно се препознава на границата, ако не поради свитата што ја придружува,...

Fool Moon

Нова студија за можностите за наоѓање вонземски живот проценува дека би можеле да споделиме галаксија со повеќе од 30 интелигентни вонземски цивилизации! Едно од...