Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Најмал и најелегантен BLUETOOTH звучник

B&O Play, урбана девизија на компанијата  Bang & Olufsen, го претстави најмалиот bluetooth  звучник до сега…

Наречен е Beoplay A1, овој тренди преносен звучник го дизајнирала Sesil Manc, а нејзината главна цел беше креирање звучник кои Вам ќе Ви овозможи да уѓивате во животот  и да се забавувате , каде и да патувате , шетате…

Секако, неговиот дизајн се одликува со најголем квалитет на звукот, кои се дело на овој денешен бренд, познат по тоа што го нуди само најдоброто. Претставувајќи врвни опции како што е вграден микрофон и батерија која има капациет од 24 часа, овој звучник Beoplay A1 на идеален начин ја меша формата и функцијата, а притоа нема  ниту едно копче нити пак прекинувач.

Со него добивате и кожен ремен за оние моменти кога сакате да го напуштите својот дом и да ја понесете со себе Вашата омилена музика. Кожниот ремен Ви овозможува да го закачите звучникот за ранец или торба и безбедно да уживате во звуците.

Пропорциите на овој звучник се 133х 48 мм  и е тежок околу 600 грама, иако има двосмерен вуфер и твитер кој Ви нуди можност да уживате во музиката. Се што треба да сторите е да го одберете Вашето омилено место за уживање.

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...