Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Изберете кармин според бојата на кожата

Усните се едно од оние нешта кои веднаш го привлекуваат вниманието. Затоа сите се трудиме да ги направиме примамливи. Изборот на вистинската боја на кармин сепак не е толку лесен потфат.

Тоа дека оваа сезона се модерни одредени нијанси или пак многу ви се допаѓаат јако црвените усни, сосема не значи дека и на вас ќе ви одговараат. Првото и најважно нешто со кое треба да се приспособат е тенот на кожата.

За да ги изберете вистинските нијанси на усните според својата коажа, погледнете во предлозите на сликата подолу.

22

Прочитај

Route 66

Варијантата на Alpina од најновата BMW 7 серија е 2021 B7 би-турбо – високо-технолошки, декадентен, брз , скап и луксузен седан, кој е единствен...

Cotton Club

Иако поговорката вели дека убавината е во окото на набљудувачот, сите можеме да се согласиме за фактот дека Софија Вергара е едноставно фасцинантна… Таа...

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...