• Сподели на:

Екстравагантен новитет на Dior во светот на часовниците

___

Ekstravagantni Dior noviteti u svetu časovničarstva

Како што беше неколку пати истакнато, најважниот настан во светот на часовниците е Baselworld…

Како место кDior VIII Grand Bal Piece Unique Ondine i Dior Grand Soir Kaleidiorscope,каде што се откриваат најдобрите новитети, Baselworld беше идеална локација за прикжаување на часовниците Dior, наречени Dior VIII Grand Bal Piece Unique Ondine i Dior Grand Soir Kaleidiorscope, при што двата модели се ексклузивни и екстравагантни на свој начин.

Моделот Ondine е претставен како украс на истоимениот фустан од овој бренд, кој е претставен на една модна ревија во далечната 1947 година. Со 648 дијаманти, тсаворит, аметист и сафир, кој  е претставен на бело , жолто или розево злато, бројчаникот на овој модел не може никако да се изостави.

Подеднакво импресирачки е и “Dior Inversé 11½” механизмот, кој го чини поиздржлив и смел. Како дел од ограничената серија на часовници од само 12 примероци, Dior VIII Grand Bal Piece Unique Ondine  има кожен ремен, кој има металик детали и црн сатен.

Grand Soir Kaléidiorscope,од другата страна, заедно ги дизајнираа овие две модни куќи. Со декорација од  180 детали од скапоцени материјали и камења, бројчаникот на овој часовник е нешто како експлозија ан бои и линии.Во срцето на овој часовник се наоѓа Elite 681 автоматскиот механизам. Овој модел е достапен со тексас или црн сатенски ремен.


Оставете коментар

___