Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Декадентен BULGARI парфем

Новиот парфем кој е наречен Omnia Paraiba, на брендот Bvlgari, отвара ново поглавје во својата колекција  Omnia …

Тој е нова миризлива авантура која нас не води до Бразил.Шестото издание на новиот Bulgari Omnia парфем, наречен е по бразилскиот скапоцен камен Paraiba turmalin, кој е познат по својата сино зелена боја. Инспириран од бразилската џунгла, плажата и океанот, Alberto Moriljas  ни ја претстави својата нова креација на егзотично цветно-овошни и дрвенасти ноти.

Горчливиот портокал и марукаја, ја отвораат композицијата на овој парфем и не носат до неговите страствени срца со бразилската гарденија.Базата содржи ноти на ветивер и какао.  На лицето на овој парфеме моделот Edita Vilkevikiute, а парфемот е достапен како тоалетна вода од  25, 40 и 65мл.

 

 

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...