Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

4 евтини трикови за убави очи без подочници

Хидратантрите и хранливи креми за подрачјето околу очите апсолутно се must-have во секоја козметичка торба, но доколку сакате на брзина да ги средите подочниците, советуваме да погледнете во кутијата и да испробате еден од овие ефтини трикови.

1. Грашак – Можеби не звучи гламурозно, но вреќички смрзнат грашак на очите брзо ќе го отстранат натечениот изглед. Секако, вреќичките најпрво измијте ги.

2. Сиров компир – Ако имате проблеми со подочници, исечете сиров компир на плочки, наместете ги на очите и оставете ги да делуваат 15 минути. Резултатот ќе ве воодушеви.

3. Чај – Чајот е одлучен како за душата, така и за телото. Сварете една шолја незасладен чај па потоа вреќичките ставете ги во фрижидер или замрзнувач. Изладените вреќички наместете ги на очи за да се отстранат темните кругови.

4. Белка од јајце – Сировата белка од јајце нанесете ја на подрачјето околу очите (внимавајте да не влезе во око) и оставете да делува 15 минути а потоа измијте се со млака вода. Ова е одлична маска за зацврстување на кожата.

Прочитај

Four Seasons

Јахтата Futura има хибридни мотори, надворешно стакло и форма на риба, заедно со многу други технологии кои ја хранат неговата одржливост… Најновиот концепт на...

Green Tea

Michael Korsго претставува најновиот машки мирис во својата колекција Extreme… Оваа линија веќе има Extreme Blue, Extreme Night, Extreme Rush, Extreme Speed, додека најновата...

Cotton Club

Со доаѓањето на Дејвид Церато во компанијата пред пет години, марката Montblanc за многу кратко време ја смени својата поделба за часовници… Префрлувајќи го...

Wall Street

Станува збор за Hanoi Golden Lake Нotel, кој е наречен така единствено заради навистина специфична причина. Според наводите, оваа 25-катна зграда е покриена со...