• Сподели на:

Вечерва во 23: 30 осма гала НИА

___

Вечерва во 23: 30 на АЛФА ТВ почнува осмата гала “НА ИСТА АДРЕСА”. Останаа уште 7 натпреварувачи, кои ќе имаат чест да се претсават пред 5 членото жири Весна Бејби Петрушевска, Димитар Аандоновски, Лила Филиповска, маестралната Есма Реџепова и шоу биз полицаецот Боки 13.

Не ja пропуштајте оваа спектакуларна вечер, заедно да ги избереме финалистите на ПРВОТО МАКЕДОНСКО МУЗИЧКО ШОУ “НА ИСТА АДРЕСА”. на АЛФА ТВ почнува осмата гала “НА ИСТА АДРЕСА”. 

 

Оставете коментар

___