Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

На иста адреса

Шестта гала НИА

Вечерва преостанатите 10 натпреварувачи ќе имаат можност да изведат песна, по свој избор, во живо пред вечерашното жири Тамара Тодевска, Панчо, Весна Бејби Петрушевска и шоу биз полицаецот Боки 13. Најавено е исфрлување и ново влегување во вилата НИА. Гласајте за вашите фаворити и не пропуштајте ја 6 та гала вечер “На иста адреса”, вечерва 23:30 АЛФА ТВ.

Прочитај

Route 66

Вистинско спортско возило од 1966 е дефинитивно Крајслер 300. Спортскиот дизајн на целото возило и самиот изглед никого нема да остави рамнодушен. Со помош...

Wall Street

Островот Бали е познат како една од најубавите дестинации за тропски одмор. Сонцето, сурфањето или живата култура на претежно хинду населението се само некои...

Cotton Club

Брендот Gucci одлучи да се сврти кон природата за да ја снима својата кампања пред есента 2020 година, која беше фотографирана на отворено од...

Cotton Club

Следејќи ги претставувањата на Stellar Halo Shine и Stellar Gloss колекциите Dior Makeup одделот ги претстави осумте нови розови нијанси на кармин Addict Stellar...